Přednáška: Cesta od kávové třešně po doušek zdravé lahodné kávy

Podíváme se na na komplexní proces, kterým kávové boby procházejí, než se z nich stane lahodný šálek kávy. Jste zvědaví, jakým způsobem se káva dostane z odlehlých plantáží až do vašeho šálku? Připojte se k nám a objevte každý krok na této úžasné cestě.

Náš přednášející vás provede začátkem této cesty – u kávové třešně. Dozvíte se, jak je kávová třešeň sklízena a jaké jsou různé metody sběru. Budeme zkoumat regiony, kde se káva pěstuje, a jejich vliv na chuťové vlastnosti kávy.

Pokračovat budeme do zpracování kávových bobů. Jak se provádí sušení, louhování a loupání kávových zrn? To vše jsou klíčové kroky ovlivňující chuť a aroma vaší kávy.

Dále se podíváme na různé metody pražení kávových zrn a jakým způsobem ovlivňují výslednou chuť kávy. Pražení je skutečným uměním, které přináší do každé šálku kávy své vlastní nuance.

Na závěr se podíváme na různé způsoby přípravy kávy – od tradičního filtrování po moderní espresso metody. Každá metoda přinese svou unikátní kávovou zkušenost.

Přednáška je určena nejen milovníkům kávy, ale i těm, kteří se chtějí dozvědět více o tomto oblíbeném nápoji a jeho složité cestě od kávové třešně až po doušek zdravé lahodné kávy. Připojte se k nám a dejte si šálek té nejlepší kávy, zatímco se dozvíte vše, co jste kdy chtěli vědět o tomto úžasném nápoji.

Vstupné je dobrovolné.

Máte dotaz?

Jakub Fiala

Sorry. This form is no longer available.