Už vám někdo navrhl, ať mezi své letošní cíle zařadíte omezení vašeho oblíbeného životabudiče? Jestli ne, my určitě první nebudeme. Zato pro vás máme inspiraci na předsevzetí pro rok 2020, která budou bavit nejen vás, ale i vaše blízké. 

Nebojte se nových podniků

Schválně se zkuste zamyslet, kolik kaváren vlastně navštěvujete. Jednu, dvě? Je fakt, že u oblíbeného podniku vždycky víte, co vás čeká. Ale není to škoda? Možná by stála za vyzkoušení kavárna, kolem které jezdíte do práce, na přednášky nebo ji máte kousek od domu. Inspirujte se naším IG účtem nebo Gastromapou Lukáše Hejlíka a sbírejte zážitky nejen v místě vašeho bydliště, ale i na služebních cestách nebo na dovolené. 

Staňte se home baristou

Být kavárenským povalečem je trochu drahá zábava. Naučte se připravovat dobrou kávu i doma. Nemusíte utrácet tisíce za pákový kávovar, důležitá je hlavně vhodná a dobře pomletá káva. Z kvalitní výběrovky uděláte super kafe i v moka konvičce. Stejně jednoduchá je i příprava v aeropressu, který se navíc může stát vaším oblíbeným společníkem na cestách. A jestli se už trochu orientujete, můžete pokračovat alternativními přípravami kávy typu clever dripper, V60 nebo dokonce chemex. 

Kupte si nový hrnek na kávu 

Jeden z našich známých, který spíš než kávě holduje čaji, tvrdí, že důvod ke koupi další čajové misky se vždycky najde. U hrnečků na kávu je to stejné. Navíc ten nový, neokoukaný vám může pomoct překonat rozladění z ranního vstávání nebo z náročného dne v práci. Nemusí to být jen keramický šálek. Klidně se odměňte stylovým termohrnkem, se kterým navíc budete mít dobrý pocit, že šetříte životní prostředí. 

Zdroj: pixabay.com

Káva spojuje, nepijte ji sami! 

I když si denně píšete na messengeru, offline si kafe užijete určitě lépe. Vyhraďte si jeden den v týdnu na pravidelné setkávání s přáteli. Zajděte do kavárny, nebo je pozvěte domů a pochlubte se novými kávovými úlovky. Družit se můžete i v práci, stačí sundat sluchátka z uší a pro jednou si vypít kávu v kuchyňce.

Myslete na zdraví

Každou chvíli se někde na internetu vynoří článek o pozitivních účincích kávy na lidský organismus. Vědecká tvrzení rozhodně nezpochybňujeme. Záleží ale, jak kávu pijete. Pokud v každém šálku utopíte čtyři lžičky cukru, asi tělu moc neprospíváte. Uberte slazení a zjistíte, že v kávě najdete stejně širokou paletu chutí, jako má třeba víno nebo whisky. 

Statistiky říkají, že lidé , kteří vypijí aspoň dva šálky kávy denně, mají větší šanci dodržet novoroční předsevzetí. Takže směle do toho!