Týden kávy

Káva Spojuje celý svět. A proto i letos spojujeme všechny kávové nadšence napříč celou republikou.


První říjnový týden bude opět patřit kávě. Od 1. do 7. října se můžete se těšit na již tradiční Týden kávy, který v letošním roce proběhne již podvanácté.


Rozdělen bude na off-line i on-line část. Budete si tak moci vybrat, zda se připojíte on-line, přijdete do brněnských kaváren na přednášky, zúčastníte se cuppingů, workshopů, případně zda budete chtít zavítat do vybraných brněnských pražíren na prohlídku.


Již brzy zveřejníme kompletní program. A už nyní vám můžeme slíbit, že se máte na co těšit!


Těšíme se, že se i letos stanete součástí Týdne kávy a užijete si to spolu s námi! 

Program

1. 10. neděle
Workshop: Příprava kávy a latté art v IKEA
Ochutnávka: Kávy a skořicové šneky v IKEA
2. 10. pondělí
Cupping Jizba Luhačovice na Kafaře
3. 10. úterý
Přednáška: Ochutnej, poznej, nauč se v KOFI-KOFI
Cupping GIll’s
4. 10. středa
Cupping Penerini
5. 10. čtvrtek
Přednáška: Ochutnej, poznej, nauč se v KOFI-KOFI
Workshop: Příprava kávy a latté art v IKEA
Ochutnávka: Kávy a skořicové šneky v IKEA
6. 10.  pátek
Přednáška: Cesta od kávové třešně po doušek zdravé lahodné kávy

Jak to celé vzniklo?

Týden kávy vznikl jako festival, který si dal za úkol přiblížit kávový svět široké veřejnosti.  Jinými slovy, cílem se stalo rozšíření povědomí o způsobech pěstování, pražení, přípravy, konzumace, ale zároveň snaha poukázat na samotné Brno jako centrum kavárenského dění. Právě v Brně totiž začal vzkvétat kavárenský kult a káva se začala propojovat s kulturním děním.

 

A světe div se, podařilo se. Nejen, že se Brno pyšní prvenstvím s největší koncentrací kaváren na osobu v České republice, ale i samotný Týden kávy se rozvíjí nepřetržitě už od roku 2011. Zároveň se jedná se o první kávový festival, který byl v České republice uspořádán.  

 

Za založením největšího kávového festivalu v České republice stojí baristky Kateřina Eichlerová a Lucie Karafiátová. Každoročně se koná k oslavě Mezinárodního dne kávy, tedy k 1. říjnu, a byl pořádán neziskovou organizací Kulturárium ve spolupráci se společností KAVATEAM. V roce 2020 prošel, společně s novým majitelem Lubomírem Černým, transformací a jeho hlavní myšlenka se promítla do názvu. Káva Spojuje.

 

Festival se od počátku dělí na část edukativní, Trhy kávy a zapojení samotných kaváren s vlastním programem. Tento koncept zůstal zachován téměř až do současnosti, i když samotný název Týden kávy nese pouze edukativní část festivalu. V roce 2021 se Týden kávy a Trhy kávy datumově rozdělily. Týdnu kávy pak zůstal původní datum, tedy prvních sedm říjnových dní, Trhům kávy se vyhradil třetí prodloužený zářijový víkend. 

 

Cílem celého festivalu Káva Spojuje je vzdělávat, informovat a bavit i mimo hlavní akce roku, kterými Týden kávy a Trhy kávy v kávovém světě nepochybně jsou. Už jste viděli letošní program? 

Partneři

Hlavní partner

Partneři