Letošní rok připadá svátek zamilovaných na pátek. Padá na vás vždycky poslední pracovní den únava? Asi by nebylo moc romantické na rande zívat. Začněte v kavárně a máte vyhráno. A kam vyrazit?

Udělali jsme si malý průzkum mezi kávomilci na našem FB a IG a máme pro vás 8 tipů na ty nejkrásnější podniky v Brně. Každý je svým způsobem originální. Záleží jen na vás, jestli si chcete užít lenošení v křeslech jak z první republiky, nebo se pochlubit na IG fotkami z právě otevřeného trendy sweetbaru. 

Když hygge, tak do Kafe v rozkladu

Dáme sraz na České pod hodinami! Odtud je to totiž nejblíž do nedávno otevřeného Kafe v rozkladu na Veselé. Jeho interiér ladí s neorenesanční fasádou domu, kde je kavárna umístěná. Kombinace pohodlných, trochu retro křesel, moderních stolků s přírodním vzhledem, v přízemí klavír, hudební dekorace a obrazy. Udělají vám skvělé espresso, ale klidně i třeba specialitu růžové betroot cappuccino. Na hlad doporučujeme legendární vejce Onsen, na chuť domácí dezerty nebo třeba trhanec.   

Kafe v rozkladu (zdroj fotky: archiv TK)

Kouzlo brněnských vnitrobloků 

Praha má svůj Vnitroblock, ale i v Brně najdete kavárny, které sází na kouzlo těchto jedinečných prostorů. V centru jsou hned dva. V domě U Tří knížat na Jánské je schované Café Localité, kde krom výborné kávy mají i úžasné dorty. Jen se nenechte zlákat čtením všudypřítomného tisku, tiché rande nikdo nechce. 

Kamenná panna na Orlí střeží vchod do oblíbeného podniku milovníků brunche dle vlastního výběru, do Kafecu. I když osud dívky, kterou socha zobrazuje, nebyl veselý, vy se nenechte rozladit. Raději si v Kafecu objednejte některou z úžasných vaflí, kafe nebo zimní klasiku chai latté. 

Kafec Brněnský (zdroj fotky: archiv TK)

Starosti nechte venku

Jestli se nemůžete hned po práci romanticky přeladit, dejte si krátkou procházku. Třeba v Lužánkách. Vyfoťte se na jednom z krásných dřevěných mostků, provětrejte se a až vám bude moc zima, běžte do Park Lane Café. Na jejich banana bread si vytvoříte závislost a výběrovou kávu berou z královopolské pražírny Malena. 

Caffé del Saggio – na dobré adrese

Koho baví architektura a obecně éra první republiky, tak tuhle kavárnu už dobře zná. Žádná skandinávská strohost, ale klasická útulná kavárna ve vilové Masarykově čtvrti, kde prolenošíte klidně celé odpoledne. Ani se nedivíme, že právě Caffé del Saggio vyhrálo v našem hlasování o nejromantičtější kavárnu v Brně. 

Caffé del Saggio (zdroj fotky: IG Caffé del Saggio)

Coffee Fusion – návrat k tradicím 

Zatímco do Caffé del Saggio si musíte “šalinou” popojet až na Kraví horu, Coffee Fusion je kousek od Malinovského náměstí. I tady sází na prvorepublikovou atmosféru, říznutou i odkazem na vídeňské kavárny. Podnik vede Michal Kocman, Barista roku 2014 a známá osobnost české kávové scény, který se s vámi rád pobaví, nebo jen připraví kávu. Kdo má rád “old fashioned” podniky, kde je klid, bude tu velmi spokojený.

Coffee Fusion (zdroj fotky : IG @ellehudcova)

Instafriendly dezerty, na které nezapomenete 

Na závěr musíme zmínit dva podniky, které jsou sice spíše cukrárnami (nebo moderně sweetbary), ale skvělou kávu mají také. Koneckonců, jeden z nich najdete i v Gastromapě Lukáše Hejlíka

Sorry pečeme jinak u Mendláku mají ve vitríně u baru tolik dortů, že nebudete vědět, který si dát dřív. Třeba ten mechový? Nebo raději superčokoládovou nálož? Jestli si to chcete rozmyslet, dejte si napřed kafe, zkuste poskládat origami jeřába, které jsou všude na stolech,a až pak si jděte vybrat. 

Sorry pečeme jinak (zdroj fotky archiv TK)

Yummy Lamy otevřely před dvěma měsíci ve Vlněně hned vedle Rebelů. A tvoří úžasný kontrast. Tady se vám pracovat určitě nebude chtít, zvlášť jestli podlehnete jejich lamakau, donutům nebo cappuccinu. Ideální pro ty, kterým provorepubliková atmosféra výše zmíněných kaváren přijde přece jen trochu usedlá. 

Yummy Lamy (zdroj fotky IG Yummy Lamy)

Tak co, vybrali jste si? Nebo máte ještě další tip? Podělte se s námi!